images (1)
Παρακαλούνται οι  μαθητές να παρακολουθούν τα μαθήματα μέσα από τις ψηφιακές τάξεις που έχουν δημιουργήσει οι καθηγητές τους στην e-class. Μέσα από την ίδια πλατφόρμα μπορούν να απευθύνουν όποιο ερώτημα θέλουν στους καθηγητές τους και να πάρουν την απάντηση. Έχει διαπιστωθεί ότι η απευθείας επικοινωνία μέσω του προσωπικού email ή του κινητού του καθηγητή γίνεται πολύ κουραστική τελικά, και οι καθηγητές είναι υποχρεωμένοι να σπαταλούν πολύ χρόνο για προσωπική επικοινωνία με πολλούς μαθητές, ενώ μέσω της e-class μπορεί να λύνονται όλες οι απορίες συνολικά για όλους τους μαθητές με εξοικονόμηση χρόνου, ο οποίος μπορεί να διατίθεται δημιουργικά . Εξ άλλου αυτός είναι ο τρόπος που προκρίνει το ΥΠΑΙΘ για την τηλεκπαίδευση, και απ΄αυτόν θα ελέγξει τη δουλειά που κάνουν τα σχολεία.
Ο Διευθυντής,
Σεμερτσίδης Κων/νος