Ημέρα δραστηριοτήτων

SAM_0598

Μέρα δραστηριοτήτων υπήρξε η Παρασκευή 03 Απριλίου 2015 για το Γυμνάσιο Πετριάς. Οι μαθητές του σχολείου, υπό την καθοδήγηση των καθηγητών τους, πραγματοποίησαν πλήθος εργασιών στο κτίριο, στον κήπο και στον προαύλιο χώρο. Έγινε δενδροφύτευση, περιποίηση των δένδρων, θέρισμα χόρτου της αυλής, βάψιμο των γραμμών των γηπέδων και των κερκίδων, των μπασκετών, καθώς και πάκτωση και βάψιμο των εστιών. Παράλληλα άλλη ομάδα εργασίας έκανε εκκαθάριση του αρχείου των χαρτών και των αφισών του σχολείου, ενώ μια άλλη έκανε εργασίες ετοιμασίας της έκθεσης καλλιτεχνικών εργασιών που θα γίνει το Μάιο.

Ο διευθυντής του Γυμνασίου κ.Σεμερτσίδης Κων/νος ευχαριστεί όλους τους μαθητές και τους καθηγητές που συμμετείχαν στις εργασίες, πολλοί από τους οποίους έφεραν προσωπικά τους εργαλεία για τις εργασίες. Επίσης ευχαριστεί τη Σχολική Επιτροπή Β/βάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Σκύδρας για τη χορήγηση των δενδρυλλίων και των υλικών.

Τέλος ευχόμαστε στους μαθητές , στις οικογένειές τους και σε όλους «Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση».

SAM_0598 SAM_0600 SAM_0658